Her telden isimli yazarın arşivi

İnterneti depolamak mümkün mü?

Bir arkadaşın bu sorusuyla irkildim ve hakkında yazmadan geçmek istemedim. Kardeşimiz demiş ki; “İnterneti depolamak mümkün mü? Evdeki wifiden depoladığımız interneti daha sonra dışarıda veya farklı bir yerde kullanabilir miyiz?” Bu soruya verilebileceğim birkaç yanıt var. Bunun yanında verilmiş yanıtlar da var. Ancak doğruluk

Hayatı romana uyarlamak

Bunu yaparsanız sıradanlığınızı, şaşkınlığınızı ve dalgınlığınızı: tam tersini yapabilirseniz, yani romanı hayatınıza uyarlarsanız kişisel becerinizi ortaya koyarsınız. Hayatı romanlardaki gibi algılamak, gerçek hayatta veya konuşma dilinde romanlardaki gibi konuşmak sizi başkalaştıramaz. Bilakis sık sık gerçeklerin sillesini yemekle kalırsınız.

Dolar 4 tl olacak mı?

Bugün doların büyük taarruzu ile karşı karşıya kaldık. Dolar 15 kuruşluk bir yükselişle 3,73₺ ‘ye yükseldi. Peki, dolar 4₺ olacak mı? Bu sorunun yanıtına kısa ve öz bir cevap verebiliriz. Tahminlere dayalı bu yorum tamamen kişisel düşünceleri içerir ve yatırım tavsiyesi değildir.

Kakule nedir işte faydaları

Kakule özellikle koyu orman bölgelerde, ılık iklimlerde yetişen genelde 1-2 yıllık ömürlü bir bitkidir. Hoş kokusundan dolayı yiyecek ve içeceklerde aroma olarak, kozmetik sanayinde ise parfüm yapımında kullanılmıştır. Ben bugün sizlere kakule bitkisinin geçmişinden ve kullanım alanlarından ziyade faydalarından söz edeceğim.